Zapraszamy Państwa na nieodpłatny warsztat zatytułowany „Techniki mindfulness w trosce o siebie i dziecko”. Spotkanie dedykowane jest w szczególności rodzicom oraz osobom pracującymi z dziećmi i młodzieżą, choć tematem zajmiemy się w szerokim aspekcie. Będziecie Państwo mieli możliwość doświadczyć krótkich i prostych praktyk mindfulness do zastosowania w codziennym życiu.

Termin spotkania: poniedziałek, 25 kwietnia, w godzinach 16:30 – 17:30.

Warsztat będzie niezależnym spotkaniem otwartym, przybliżającym temat uważności oraz zapowiadającym 8-tygodniowy kurs stacjonarny związany z redukcją stresu, profilaktyką życia psychicznego oraz zapobieganiem wypaleniu zawodowemu. Więcej informacji o kursie tutaj → 8-tygodniowy kurs Mindfulness metodą MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy).

Badania pokazują, że emocjonalne oraz społeczne kompetencje dzieci i młodzieży znacząco obniżyły się w ostatnich 30 latach. Dorośli również żyją w ciągłym napięciu, doświadczają zmian, niepewności. Jesteśmy narażeni na coraz większą ilość bodźców, stresu, a od dwóch lat przytłoczeni pandemią i jej konsekwencjami. Negatywnie wpływa to na naszą stabilność emocjonalną i może prowadzić do długotrwałego odczuwania rozdrażnienia, a nawet napadów lęku, czy depresji. Nie zawsze wiemy, jak zadbać o siebie, a przez to wesprzeć dziecko.

Trening uważności daje nadzieję na pomoc w szerokim zakresie problemów zdrowia psychofizycznego. Łączy elementy terapii poznawczej z praktyką medytacyjną i ma na celu umożliwienie uczestnikom odpowiedniej reakcji na stres, ból, problemy emocjonalne, jak również osiągnięcie dobrostanu i lepszego funkcjonowania. Metoda uczy jak osiągnąć spokój, odzyskać czas dla siebie i poczucie sensu. Pomaga w zdefiniowaniu prawdziwych potrzeb i budowaniu relacji z bliskimi. Poprawia jakość życia.

Czego uczymy się w czasie treningu Mindfulness:

  • konstruktywnego radzenia sobie z problemami
  • procesu aktywnego skupiania uwagi i koncentracji
  • aktywnego doświadczania rzeczywistości
  • doświadczania poczucia własnej skuteczności
  • umiejętności świadomego relaksowania się i obniżania objawów psychosomatycznych spowodowanych stresem
  • budowania dobrych relacji

Trening oparty jest o techniki redukcji stresu opracowane przez prof. Jona Kabat-Zinna. Metoda ta stosowana jest od ponad czterdziestu lat w biznesie, sporcie, w placówkach służby zdrowia, szkolnictwie, a także przez osoby indywidualne na wszystkich kontynentach. Skuteczność tej metody potwierdzają liczne badania prowadzone przez amerykańskie i europejskie ośrodki badawcze. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w warsztacie.
Warsztat poprowadzą trenerki Mindfulness MBCT w trakcie certyfikacji przy Oxford Mindfulness Centre, Małgorzata Jasnoch i Katarzyna Sawicka, od lat związane z rodzicielstwem, edukacją i biznesem.

TERMIN SPOTKANIA :

  • poniedziałek, 25 kwietnia 2022, godz: 16.30-17.30

MIEJSCE SPOTKANIA:

  • sala WT 2 Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku

ZAPISY:

Prosimy o przesłanie zgłoszenia udziału w warsztacie podając imię i nazwisko na adres:

malgorzata.jasnoch@tealglobal.com lub katarzyna.savicka@gmail.com

Prowadząca warsztaty: Katarzyna Sawicka

Trenerka Mindfulness MBCT w trakcie certyfikacji przy Oxford Mindfulness Centre. Licencjonowana nauczycielka uważności metodą OPU Akademii Mindfulness dla Młodzieży. Współtwórczyni przestrzeni Be Mindful Uważna Edukacja. Kurs redukcji stresu MBSR Mindfulnes Based Stress Reduction ukończyła pod kierunkiem Ewy Kaian-Kochanowskiej. Własną praktykę opiera na wdzięczności i relacjach. Od dwudziestu lat związana z edukacją. Tworzy i koordynuje innowacyjne projekty wspierające rozwój zawodowy i osobisty nauczycieli w ramach międzynarodowego programu Erasmus+. Współpracuje z Thinking Zone oraz licznymi europejskimi instytucjami szkoleniowymi. Propagowanie treningu uważności traktuje jako ugruntowanie holistycznego spojrzenia na obszar edukacji i wychowania, dążenie do dobrostanu, poprawy jakości życia oraz budowania dobrych relacji osobistych i zawodowych.

 

Prowadząca warsztaty: Małgorzata Jasnoch

Trenerka Mindfulness MBCT w trakcie certyfikacji przy Oxford Mindfulness Centre. Trenerka biznesu, mentorka, certyfikowana coach metodą Action Learning, doradczyni biznesowa. Współtwórczyni i Członkini Zarządu spółki TEALGlobal, w ramach której tworzy i realizuje projekty rozwojowe dotyczące rozwijania umiejętności menedżerskich, komunikacji w zespole, zarządzania energią i przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu, wypracowywania strategii i rozwoju firmy przy udziale pracowników, dzielenia się wiedzą w organizacji, projektowania i wdrażania zmian. Przewodnicząca Rady Fundacji Rozwoju Mindfulness, która organizuje szkolenia nauczycielskie terapii poznawczej opartej na uważności MBCT oraz międzynarodową konferencję dotyczącą wpływu uważności na różne sfery życia w tym biznesową.