Dlaczego TEAL?

Nasz potencjał

W jednym miejscu spotkasz ludzi z doświadczeniem biznesowym w budowaniu nowych organizacji, rozwoju start-upów, restrukturyzacji dużych organizacji. Jesteśmy doświadczonymi trenerami umiejętności miękkich, coachami indywidualnymi i zespołowymi oraz Action Learningu. Uczestniczymy w rozwoju zespołów w duchu przywództwa włączającego, bazując na przekonaniu, że różnorodność jest bogactwem organizacji.

O nas

Jesteśmy turkusową spółką doradczo-coachingową. Budujemy zaangażowanie i odpowiedzialność.  Wierzymy w łączenie celów organizacji z celami osobistymi pracowników. Jesteśmy otwarci i otwarte na to, co przeciwne.  Nie mamy jednego scenariusza.

Pracujemy stacjonarnie i zdalnie, w języku polskim i angielskim.

Jako zespół mamy

lat doświadczenia w zarządzaniu działaniami i organizacjami

godzin doradztwa biznesowego i HR

godzin pracy szkoleniowej

godzin Coachingu i Mentoringu

godzin Action Learningu

Kto za tym stoi?

Agnieszka Kasprzyk - Mączyńska

Agnieszka Kasprzyk - Mączyńska

Prezeska Zarządu Teal

Zależy nam na pracy z ludźmi, którzy chcą mieć wpływ. Na siebie, na ludzi, na świat.

Twórczyni szkoły coachów Action Learningu – coach biznesowy ICC – Managerka HR

Zawsze tęskniłam za poczuciem wspólnoty w życiu zawodowym. W życiu prywatnym ją szczęśliwie miałam.
Tęskniłam za pracą w zespole, który się wspiera, choć jest szczery i odważny. Który, zamiast oceny i krytyki, szuka rozwiązań. Który działa i dla wyniku , i dla dobrej zmiany w świecie.
Być może pomyślicie: idealistka. Ja zakasuję rękawy i ruszam do roboty. Zauważam, że nie chcemy już być zarządzani, odwrotnie, chcemy współzarządzać, mieć wpływ na firmę, na zespół, na siebie. Odkrywam metody pracy, które są spójne z tym, jak myślę. Ćwiczę je przez blisko 10 lat, wdrażam, sprawdzam, poprawiam, udoskonalam. Tworzę wspólnoty.
Action Learning sprawia, że przechodzimy od marzenia do działania. Każda ważna decyzja jest wsparta pytaniami i doświadczeniem członków i członkiń zespołu AL. Początkowo myślimy, że projekty podejmujemy, aby realizować nasze i organizacyjne cele, i to się dzieje! Na końcu widzimy, że dostaliśmy dużo, dużo więcej. Dostaliśmy siebie, wzmocnionego i pełnego energii. A zarazem uważnego wobec innych. Nie szukamy już wspólnoty, my ją tworzymy.
Przyłączysz się?

 • Managerka personalna z dwudziestoletnią praktyką tworzenia miękkich i twardych procesów HR w produkcji
 • Negocjatorka układów zbiorowych i trudnych procesów społecznych
 • Coach certyfikowany ICC (ponad 3000 godzin) 
 • Wykładowczyni psychologii zarządzania w SWPS 
 • Psycholożka organizacji i zarządzania UG
 • Laureatka pierwszej Nagrody Równości Prezydenta Miasta Gdańska w kategorii Wizjoner/Wizjonerka
Joanna Grandzicka

Joanna Grandzicka

Członkini Zarządu Teal

Naszym marzeniem jest widzieć wokół siebie jak najwięcej ludzi i firm, które podzielają podobne wartości.

Coach Action Learning – trenerka biznesu – facylitatorka

Lubię ludzi, stąd pewnie w każdej organizacji, w której byłam, którą tworzyłam i zarządzałam to ludzie byli dla mnie największą inspiracją i źródłem rozwoju i energii. Przez wiele lat zarządzając Starterem z jednej strony aktywnie uczestniczyłam w budowaniu i ewoluowaniu zespołu, z drugiej mogłam obserwować i towarzyszyć tworzeniu się nowych zespołów wśród startupów i początkujących firm. Dzięki temu, byłam blisko liderów, ich wątpliwości i rozterek, sukcesów i osiągnięć w rozwoju firmy. Wierzę, że to ludzie tworzą organizacje a nie organizacje ludzi. Mam szczęście do mądrych osób w moim otoczeniu, dzięki którym ufam, że przy odpowiedniej dbałości i słuchaniu swoich pracowników, a przez to zbiorowego głosu organizacji można wiele osiągnąć. Action Learning jest dla mnie taką właśnie platformą do doświadczania, dzielenia się i uważności. Jest też procesem z właściwą dla siebie strukturą, która zamiast ograniczać, wyzwala. Daje wielkie możliwości na rozwój zarówno dla ludzi, jak i dla organizacji. To trochę jak paradoks szczęścia – im więcej się nim dzielimy, tym mamy go więcej.

 • Twórczyni i wiceprezeska Inkubatora Przedsiębiorczości Starter w Gdańsku
 • Doświadczona menadżerka z dwudziestoletnim stażem w budowaniu nowych zespołów, projektów
 • Mentorka biznesowa z doświadczeniem w pracy z właścicielami firm, menadżerami wyższego i średniego  szczebla różnych branż
 • Facylitatorka pracy grupowej
 • Certyfikowana Coach  metodą Action Learning 
 • Trenerka biznesu
Małgorzata Jasnoch

Małgorzata Jasnoch

Członkini Zarządu Teal

Chcemy zmieniać procesy biznesowe na takie, które dzięki motywacji i zaangażowaniu pracowników są w stanie trwale poprawiać swoje efekty.

Doświadczona menedżerka – trenerka i doradczyni biznesowa – coach Action Learning

Gdybym miała krótko przedstawić siebie, to bym powiedziała, że od zawsze fascynują mnie ludzie. Motorem moich działań jest współpraca z nimi i współtworzenie, najchętniej rzeczy nowych, niebanalnych, przecieranie szlaków i nieodkrytych głębin. Jestem typem motywatora i aktywatora energii. Od ponad 20 lat zarządzam ludźmi i zespołami, od kilku do kilkudziesięcioosobowych. Tworzę nowe marki od zera, nowe odziały dużych międzynarodowych firm, nowe sieci kooperacyjne. Pomagam rozwijać się biznesom, ale też towarzyszę w przekształcaniu, gdy na drodze wzrostu poprzednie formuły się wyczerpują i potrzebne jest świeże spojrzenie. Prowadząc Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, a teraz firme TEAL miałam okazję przyglądać się setkom różnych biznesów, ich liderom, zespołom, w trakcie tworzenia, rozwoju i zmieniania kultury współpracy. Wiem jedno, że zarówno w młodych biznesach, jak i tych od wielu lat na rynku, niezbędna jest możliwość spojrzenia z zewnątrz, przy wspierającym oku kogoś przyjaznego i doświadczonego. Sam lider i jego zespół pracując intensywnie operacyjnie, wielu rzeczy nie jest w stanie zauważyć. Lubię być tym lustrem. Fascynujące jest dla mnie rozkwitanie uśmiechu na ustach osób, którym pewne rzeczy się rozjaśniają przez „przegadanie” z innymi i wypracowanie dedykowanych rozwiązań.
Kilka lat temu rozpoczęłam też moją fascynującą przygodę z mindfulness, czyli uważnością w życiu codziennym i medytacjami, które dają mi wewnętrzny spokój i siłę do działania w zmiennym świecie i przyspieszonym działaniu. Dzielę się tym z innymi, gdy tempo życia i wielość bodźców odbiera im radość życia i skuteczność działania.

 • Niezwykle skuteczna Twórczyni i Prezeska Inkubatora Przedsiębiorczości Starter oraz twórczyni i Członkini Zarządu spółki TEAL
 • Charyzmatyczna menedżerka z ponad 20-letnim doświadczeniem w tworzeniu nowych firm/marek/zagranicznych oddziałów międzynarodowych korporacji
 • Energetyczna trenerka biznesu realizująca projekty rozwojowe m.in. rozwijania umiejętności menedżerskich i dbania o energię osobistą
 • Doświadczona mentorka, certyfikowana coach Action Learning towarzysząca w szczególności Liderom/-kom w ich drodze do oddawania odpowiedzialności i uprawnień swoim zespołom oraz szukania balansu w życiu i satysfakcji dla siebie
 • Dbająca trenerka mindfulness (w trakcie certyfikacji przy Oxford Mindfulness Centre)
Ada Radziwon

Ada Radziwon

Członkini Zarządu Teal

Jestem głęboko przekonana, że długotrwały sukces ekonomiczny firmy idzie w parze z aspiracjami i poczuciem spełnienia pracowników.

Coach AL – Doradczyni HR – Coach Businessowy ICC

Lubię pracować. Lubię ludzi, lubię z nimi działać i tworzyć, a potem sprawdzać wspólne decyzje i ustalenia w praktyce, uważnie dostosowując je do tego, co ważne i potrzebne tu i teraz. Lubię pracować z radością i w pełni przekonana o sensie, tego co robię. Życie udowadnia mi coraz częściej, że to możliwe: moi klienci, metoda Action Learning i wnioski z książki „Pracować inaczej” Frederica Laloux pokazują, że można dobrze pracować w biznesie (czyli osiągać cele, a nawet je przekraczać) uwzględniając wartości, potrzeby i unikalne zdolności każdego pracownika. Podam przykład z obszaru pracy z talentami w organizacjach: od odgórnego wypracowywania ścieżek dla osób z potencjałem i wpasowywania ich w szablony firmowe dużo skuteczniejsza dla obydwu stron okazuje się być wspólna praca nad możliwie najlepszym wykorzystaniem silnych stron i zasobów posiadanych przez pracowników. Warunek jest jeden: wzbudzić/odnaleźć odpowiedzialność i zaangażowanie pracownika. Globalne badania pokazują, że zaangażowani pracownicy stanowią niecałe 20% całej kadry w organizacjach, mamy więc jeszcze dużo do zrobienia, ale też coraz więcej wiemy o tym, jak to zrobić.

 • Międzynarodowa psycholożka organizacji i zarządzania
 • Coach certyfikowany w ICC
 • Certyfikowana doradczyni w zakresie wdrażania metod psychometrycznych w organizacjach
 • Autorka innowacyjnych programów społecznych
 • Doradczyni w projektach związanych z selekcją kandydatów na stanowiska kluczowe dla firmy oraz zarządzaniem talentami w procesach rozwojowych i reorganizacyjnych