Zapraszamy na kolejny 8-tygodniowy kurs Mindfulness metodą MBCT, podczas którego nauczysz się technik obniżania napięcia, budowania odporności, a także radzenia sobie ze stresem, trudnymi emocjami i natłokiem myśli, stanami lękowymi i bezsennością.

Czujesz się zapracowany, w ciągłym biegu, przemęczony, obciążony? Brakuje Ci energii i chęci do życia? Być może doświadczasz wypalenia zawodowego lub trudnych relacji? Szukasz inspiracji? Chcesz pomóc bliskim? Brakuje ci radości, poszukujesz sensu życia, zamartwiasz się? A może chcesz wreszcie dać sobie czas i zrobić coś tylko dla siebie???

Trening uważności MBCT (Mindfulness-Based Cognitive Therapy) daje nadzieję na pomoc w szerokim zakresie problemów zdrowia psychofizycznego. MBCT łączy elementy terapii poznawczej z praktyką medytacyjną i ma na celu umożliwienie uczestnikom odpowiedniej reakcji na stres, ból, problemy emocjonalne, jak również osiągnięcie dobrostanu i lepszego funkcjonowania. Metoda uczy jak osiągnąć spokój, odzyskać czas dla siebie i poczucie sensu. Pomaga w zdefiniowaniu prawdziwych potrzeb i budowaniu relacji z bliskimi. Poprawia jakość życia.

Czego uczymy się w czasie treningu Mindfulness:

 • konstruktywnego radzenia sobie z problemami
 • procesu aktywnego skupiania uwagi i koncentracji
 • świadomego doświadczania rzeczywistości i tego, co się wokół nas dzieje
 • doświadczania poczucia własnej skuteczności
 • umiejętności świadomego obniżania objawów psychosomatycznych stresu
 • budowania dobrych relacji

Trening oparty jest o techniki redukcji stresu opracowane przez prof. Jona Kabat-Zinna. Metoda ta stosowana jest od ponad czterdziestu lat w biznesie, w sporcie, w placówkach służby zdrowia, w szkolnictwie, a także przez osoby indywidualne na wszystkich kontynentach. Skuteczność tej metody potwierdzają liczne badania prowadzone przez amerykańskie i europejskie ośrodki badawcze.

OPIS PROGRAMU:

 • czas trwania – 8 tygodni
 • 8 spotkań po 2,5 godziny raz w tygodniu
 • 2 konsultacje indywidualne z trenerką (przed i po zakończeniu programu)
 • jedno całodniowe sobotnie spotkanie – Dzień Uważności – 5 godzin
 • samodzielne ćwiczenia w domu (na podstawie otrzymanych instrukcji, skryptów i nagrań w
  formie plików mp3) stanowiące nieodłączną część programu
 • maksymalna liczba uczestników: 10 osób

PRZEWIDYWANY START:

Poniedziałek 24 października 2022 godz. 18.00-20:30

ADRES KURSU STACJONARNEGO:

Centrum JUMP w Gdańsku, Al. Grunwaldzka 203/2 (3 min. od kolejki SKM i tramwaju, jest kilka miejsc parkingowych w podwórzu)

CENA:

Opłata promocyjna: 1100 zł płatna dwa tygodnie przed rozpoczęciem kursu

Opłata regularna: 1200 zł

Opłata obejmuje całość kursu łącznie z dniem uważności oraz materiałami w formie skryptu i zestawem instrukcji do praktyki w formie plików mp3 oraz dwie konsultacje indywidualne na początek i na zakończenie programu.

ZAPISY:

Zgłoszenie mailowe prosimy wysłać na adres:

malgorzata.jasnoch@tealglobal.com

Z każdą osobą chcącą wziąć udział w programie skontaktujemy się indywidualnie.

Dopuszczamy uczestnictwo on-line po uprzednim uzgodnieniu z prowadzącą.

CO MÓWIĄ NASI UCZESTNICY / NASZE UCZESTNICZKI?

„Ten kurs przekroczył moje najśmielsze oczekiwania! 8 tygodni z Wami dało mi więcej niż 2 lata psychoterapii!”

„Te spotkania w grupie co tydzień były moją oazą spokoju na wzburzonym oceanie. Wierzę, że z narzędziami, które od Was dostałam i codziennymi praktykami, których się nauczyłam, będę odnajdywała tę oazę w sobie, nawet jak wokół będzie burza z piorunami”.

„Na kursie to mocno dla mnie wybrzmiało, że fakty i opinie to nie to samo, że wszystko jest w moich rękach, a raczej w mojej głowie. No i że potrzeba codziennej praktyki, czułości i dbałości o siebie i chwili na oddech, gdy jest bardzo źle.”

„Mam więcej dystansu do siebie i swoich codziennych zajęć, jestem bardziej uważna na „tu i teraz”. Staram się reagować uważnie, z zastanowieniem, a nie impulsywnie czy nawykowo. Nastawiam ucho na siebie i swoje wnętrze, uczę się wsłuchiwania w siebie.”

“Przyszłam z zamiarem nabycia umiejętności podziału na to co ważne, co trzeba wykonać od ręki, a co może zaczekać. Efekty: umiejętność zatrzymania się, złapania oddechu i innej perspektywy. Mimo szybkości życia i ilości bodźców jakie nas otaczają to ja decyduję jak żyję, to ja podejmuję decyzję i mogę się zatrzymać na chwilę, jeśli tego potrzebuję. Nauczyłam się cierpliwości i poświęcania więcej czasu dla Siebie. Wyostrzyły się moje zmysły (zawsze lubiłam przebywać na łonie natury, ale teraz dostrzegam więcej detali). W wolnej chwili lub trudnym czasie oraz podczas lekcji (część końcowa) lub przerw odsłuchuję medytację. Zachęcam innych by spróbowali.”

Prowadząca kurs: Małgorzata Jasnoch

Kontakt: malgorzata.jasnoch@tealglobal.com

Trenerka Mindfulness MBCT przy Oxford Mindfulness Centre [wtc]. Trenerka biznesu, mentorka, certyfikowana coach metodą Action Learning, doradczyni biznesowa. Współtwórczyni i Członkini Zarządu spółki TEALGlobal, w ramach której tworzy i realizuje projekty rozwojowe dotyczące rozwijania umiejętności menedżerskich, komunikacji w zespole, zarządzania energią i przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu, wypracowywania strategii i rozwoju firmy przy udziale pracowników, dzielenia się wiedzą w organizacji, projektowania i wdrażania zmian. Przewodnicząca Rady Fundacji Rozwoju Mindfulness, która organizuje szkolenia nauczycielskie terapii poznawczej opartej na uważności MBCT oraz międzynarodową konferencję dotyczącą wpływu uważności na różne sfery życia w tym biznesową.