Zapraszamy na kolejny 8-tygodniowy kurs Mindfulness metodą MBCT, podczas którego nauczysz się technik obniżania napięcia, budowania odporności, a także radzenia sobie ze stresem, trudnymi emocjami i natłokiem myśli, stanami lękowymi i bezsennością.

Czujesz się zapracowany, w ciągłym biegu, przemęczony, obciążony? Brakuje Ci energii i chęci do życia? Być może doświadczasz wypalenia zawodowego lub trudnych relacji? Szukasz inspiracji? Chcesz pomóc bliskim? Brakuje ci radości, poszukujesz sensu życia, zamartwiasz się? A może chcesz wreszcie dać sobie czas i zrobić coś tylko dla siebie???

Trening uważności MBCT (Mindfulness-Based Cognitive Therapy) daje nadzieję na pomoc w szerokim zakresie problemów zdrowia psychofizycznego. MBCT łączy elementy terapii poznawczej z praktyką medytacyjną i ma na celu umożliwienie uczestnikom odpowiedniej reakcji na stres, ból, problemy emocjonalne, jak również osiągnięcie dobrostanu i lepszego funkcjonowania. Metoda uczy jak osiągnąć spokój, odzyskać czas dla siebie i poczucie sensu. Pomaga w zdefiniowaniu prawdziwych potrzeb i budowaniu relacji z bliskimi. Poprawia jakość życia.

Czego uczymy się w czasie treningu Mindfulness:

 • konstruktywnego radzenia sobie z problemami
 • procesu aktywnego skupiania uwagi i koncentracji
 • świadomego doświadczania rzeczywistości i tego, co się wokół nas dzieje
 • doświadczania poczucia własnej skuteczności
 • umiejętności świadomego obniżania objawów psychosomatycznych stresu
 • budowania dobrych relacji

Trening oparty jest o techniki redukcji stresu opracowane przez prof. Jona Kabat-Zinna. Metoda ta stosowana jest od ponad czterdziestu lat w biznesie, w sporcie, w placówkach służby zdrowia, w szkolnictwie, a także przez osoby indywidualne na wszystkich kontynentach. Skuteczność tej metody potwierdzają liczne badania prowadzone przez amerykańskie i europejskie ośrodki badawcze.

PYTANIA:

Jeśli masz pytania, chcesz dopytać o szczegóły Kursu – umów się na niezobowiązujące spotkanie z prowadzącą. Napisz maila na adres: malgorzata.jasnoch@tealglobal.com
lub zadzwoń: 695890063

OPIS PROGRAMU:

 • czas trwania – 8 tygodni
 • 8 spotkań po 2,5 godziny raz w tygodniu
 • 2 konsultacje indywidualne z trenerką (przed i po zakończeniu programu)
 • jedno całodniowe sobotnie spotkanie – Dzień Uważności – 5 godzin
 • samodzielne ćwiczenia w domu (na podstawie otrzymanych instrukcji, skryptów i nagrań w
  formie plików mp3) stanowiące nieodłączną część programu
 • maksymalna liczba uczestników: 10 osób

PRZEWIDYWANY START:

Luty oraz kwiecień 2023 r. (uwarunkowany jest zebraniem ok 10 osób do grupy, wybierz jedną z grup w kwestionariuszu informacyjnym).
Do wyboru :

 • od 21.02 we wtorki, godz. 17:30 – 20:00
 • od 05.04 w środy, godz. 9:00 – 11:30

Dopuszczamy uczestnictwo on-line po uprzednim uzgodnieniu z prowadzącą.

ADRES KURSU STACJONARNEGO:

Centrum JUMP w Gdańsku, Al. Grunwaldzka 203/2 (3 min. od kolejki SKM i tramwaju, jest kilka miejsc parkingowych w podwórzu)

CENA: 1300 zł

Opłata obejmuje całość kursu łącznie z dniem uważności oraz materiałami w formie skryptu i zestawem instrukcji do praktyki w formie plików mp3 oraz dwie konsultacje indywidualne na początek i na zakończenie programu.

ZAPISY:

Wypełnij kwestionariusz informacyjny (dostępny poniżej). Z każdą osobą chcącą wziąć udział w programie skontaktujemy się indywidualnie.

CO MÓWIĄ NASI UCZESTNICY / NASZE UCZESTNICZKI?

„Ten kurs przekroczył moje najśmielsze oczekiwania! 8 tygodni z Wami dało mi więcej niż 2 lata psychoterapii!”

Nie mogę sie nadziwić magii w grupie, jaka sie tutaj dzieje. Czuję bliskość z Wami, swoje rzeczy w Was. (…) Brakowało mi w życiu głębszych relacji, tutaj była przestrzeń, żeby pokazać swoje wnętrza, być w głębokich rozmowach. Uświadomiłam sobie jak ogromny jest świat w mojej głowie, poprzyglądałam się temu. Chcę jeszcze więcej uwagi dać mojemu wewnętrznemu światu i dalej eksplorować.

Przyszłam tutaj jako pracoholiczka, która zapomniała o sobie, musiała stawać na najwyższym poziomie perfekcjonizmu, przestała się śmiać i cieszyć tym wszystkim, co miała z pieniędzy i osiągnięć. Dziś wiem, że jestem na dobrej drodze (…) Niczego sie nie boje, nic nie muszę, nie mam natłoku myśli, które paraliżowały, nie dawały spać – od kilku tygodni śpię normalnie.

To było jak katharsis być z Wami, słyszeć Was, już nie mam lęku, że nie podołam, wstydu proszenia o pomoc i scenariuszy w głowie, które blokują.

Można się najeść małą łyżeczką jedząc powoli. Również duchowo.

Prowadząca kurs: Małgorzata Jasnoch

Kontakt: malgorzata.jasnoch@tealglobal.com

Trenerka Mindfulness MBCT przy Oxford Mindfulness Centre [wtc]. Trenerka biznesu, mentorka, certyfikowana coach metodą Action Learning, doradczyni biznesowa. Współtwórczyni i Członkini Zarządu spółki TEALGlobal, w ramach której tworzy i realizuje projekty rozwojowe dotyczące rozwijania umiejętności menedżerskich, komunikacji w zespole, zarządzania energią i przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu, wypracowywania strategii i rozwoju firmy przy udziale pracowników, dzielenia się wiedzą w organizacji, projektowania i wdrażania zmian. Przewodnicząca Rady Fundacji Rozwoju Mindfulness, która organizuje szkolenia nauczycielskie terapii poznawczej opartej na uważności MBCT oraz międzynarodową konferencję dotyczącą wpływu uważności na różne sfery życia w tym biznesową.