Zapraszamy na jesienną edycję 8-tygodniowego kursu Mindfulness metodą MBCT, podczas którego dasz sobie wreszcie chwilę dla siebie J Nauczysz się technik obniżania napięcia, budowania odporności, a także radzenia sobie ze stresem, trudnymi emocjami i natłokiem myśli, stanami lękowymi i bezsennością. Zadbasz o swoją długoterminową równowagę psychiczną i emocjonalną, poznasz proste praktyki medytacyjne, które możesz stosować w domu i pracy. Jak większość uczestniczek_ów twierdzi – w grupie praktykuje się lepiej, więc daj sobie tę szansę i dołącz do nas.

 • Czujesz się zapracowana/-y, w ciągłym biegu, przemęczona/-y, obciążona/-y?
 • Brakuje Ci radości, energii i chęci do życia?
 • Być może doświadczasz wypalenia zawodowego lub trudnych relacji?
 • Poszukujesz sensu życia, zamartwiasz się?
 • Szukasz inspiracji?
 • Chcesz pomóc bliskim?
 • A może chcesz wreszcie dać sobie czas i zrobić coś tylko dla siebie?

Trening uważności MBCT (Mindfulness-Based Cognitive Therapy) daje nadzieję na pomoc w szerokim zakresie problemów zdrowia psychofizycznego. MBCT łączy elementy terapii poznawczej z praktyką medytacyjną i ma na celu umożliwienie uczestnikom odpowiedniej reakcji na stres, ból, problemy emocjonalne, jak również osiągnięcie dobrostanu i lepszego funkcjonowania. Metoda uczy jak osiągnąć spokój, odzyskać czas dla siebie i poczucie sensu. Pomaga w zdefiniowaniu prawdziwych potrzeb i budowaniu relacji z bliskimi. Poprawia jakość życia.

Czego uczymy się w czasie treningu Mindfulness:

 • konstruktywnego radzenia sobie z problemami
 • procesu aktywnego skupiania uwagi i koncentracji
 • świadomego doświadczania rzeczywistości i tego, co się wokół nas dzieje
 • doświadczania poczucia własnej skuteczności
 • umiejętności świadomego obniżania objawów psychosomatycznych stresu
 • budowania dobrych relacji

Trening oparty jest o techniki redukcji stresu opracowane przez prof. Jona Kabat-Zinna. Metoda ta stosowana jest od ponad czterdziestu lat w biznesie, w sporcie, w placówkach służby zdrowia, w szkolnictwie, a także przez osoby indywidualne na wszystkich kontynentach. Skuteczność tej metody potwierdzają liczne badania prowadzone przez amerykańskie i europejskie ośrodki badawcze.

Dla kogo: 

 • dla początkujących i tych, którzy chcą pogłębić praktykę
 • zestresowanych, zabieganych, przebodźcowanych, którzy potrzebują wytchnienia po zimie
 • wszystkich, którzy potrzebują bliższego kontaktu ze sobą, usłyszenia i poczucia siebie, zadbania wreszcie o swoje potrzeby
 • liderów/-ek, menedżerów/-ek, nauczycieli/-lek i wszystkich, którzy chcą krzewić wokół siebie umiejętność skupienia na celu i na wykonywanych zadaniach oraz sposoby na regenerację, która jest niezbędna między okresami wytężonego wysiłku.

OPIS PROGRAMU:

 • czas trwania – 8 tygodni
 • 8 spotkań po 2,5 godziny raz w tygodniu
 • 2 konsultacje indywidualne z trenerką (przed i po zakończeniu programu)
 • jedno całodniowe sobotnie spotkanie – Dzień Uważności – 5 godzin
 • samodzielne ćwiczenia w domu (na podstawie otrzymanych instrukcji, skryptów i nagrań w
  formie plików mp3) stanowiące nieodłączną część programu
 • maksymalna liczba uczestników: 10 osób

GRUPY DO WYBORU:

 • popołudniowe poniedziałki 17:30-20:00
 • poranne wtorki 9:00 – 11.30

Dopuszczamy uczestnictwo on-line po uprzednim uzgodnieniu z prowadzącą.

PRZEWIDYWANY START:

Druga połowa września 2024 r.
(grupa powstaje, gdy zbierze się ok 10 osób – wybierz jedną z grup w kwestionariuszu informacyjnym).

  ADRES KURSU STACJONARNEGO:

  Centrum JUMP w Gdańsku, Al. Grunwaldzka 203/2 (3 min. od kolejki SKM i tramwaju, jest kilka miejsc parkingowych w podwórzu)

  CENA REGULARNA: 1399 zł

  Opłata obejmuje całość kursu łącznie z dniem uważności oraz materiałami w formie skryptu i zestawem instrukcji do praktyki w formie plików mp3 oraz dwie konsultacje indywidualne na początek i na zakończenie programu.

  Jeżeli potrzebujesz tego kursu i nie możesz zapłacić proponowanej ceny, to i tak skontaktuj się ze mną. Poszukamy dobrego rozwiązania 🙂

  ZAPISY:

  Wypełnij kwestionariusz informacyjny (dostępny poniżej). Z każdą osobą chcącą wziąć udział w programie skontaktujemy się indywidualnie.

  PYTANIA:

  Jeśli masz pytania, chcesz dopytać o szczegóły Kursu – umów się na niezobowiązujące spotkanie z prowadzącą. Napisz maila na adres: malgorzata.jasnoch@tealglobal.com
  lub zadzwoń: 695890063

  CO MÓWIĄ NASI UCZESTNICY / NASZE UCZESTNICZKI?

  „Ten kurs przekroczył moje najśmielsze oczekiwania! 8 tygodni z Wami dało mi więcej niż 2 lata psychoterapii!”

  Nie mogę sie nadziwić magii w grupie, jaka sie tutaj dzieje. Czuję bliskość z Wami, swoje rzeczy w Was. (…) Brakowało mi w życiu głębszych relacji, tutaj była przestrzeń, żeby pokazać swoje wnętrza, być w głębokich rozmowach. Uświadomiłam sobie jak ogromny jest świat w mojej głowie, poprzyglądałam się temu. Chcę jeszcze więcej uwagi dać mojemu wewnętrznemu światu i dalej eksplorować.

  Przyszłam tutaj jako pracoholiczka, która zapomniała o sobie, musiała stawać na najwyższym poziomie perfekcjonizmu, przestała się śmiać i cieszyć tym wszystkim, co miała z pieniędzy i osiągnięć. Dziś wiem, że jestem na dobrej drodze (…) Niczego sie nie boje, nic nie muszę, nie mam natłoku myśli, które paraliżowały, nie dawały spać – od kilku tygodni śpię normalnie.

  To było jak katharsis być z Wami, słyszeć Was, już nie mam lęku, że nie podołam, wstydu proszenia o pomoc i scenariuszy w głowie, które blokują.

  Można się najeść małą łyżeczką jedząc powoli. Również duchowo.

  Prowadząca kurs: Małgorzata Jasnoch

  Kontakt: malgorzata.jasnoch@tealglobal.com

  Trenerka Mindfulness MBCT przy Oxford Mindfulness Centre [wtc]. Trenerka biznesu, mentorka, certyfikowana coach metodą Action Learning, doradczyni biznesowa. Współtwórczyni i Członkini Zarządu spółki TEALGlobal, w ramach której tworzy i realizuje projekty rozwojowe dotyczące rozwijania umiejętności menedżerskich, komunikacji w zespole, zarządzania energią i przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu, wypracowywania strategii i rozwoju firmy przy udziale pracowników, dzielenia się wiedzą w organizacji, projektowania i wdrażania zmian. Przewodnicząca Rady Fundacji Rozwoju Mindfulness, która organizuje szkolenia nauczycielskie terapii poznawczej opartej na uważności MBCT oraz międzynarodową konferencję dotyczącą wpływu uważności na różne sfery życia w tym biznesową.