Zapraszamy na kolejny 8-tygodniowy kurs Mindfulness metodą MBCT, podczas którego nauczysz się technik obniżania napięcia, budowania odporności, a także radzenia sobie ze stresem, trudnymi emocjami i natłokiem myśli, stanami lękowymi i bezsennością.

Czujesz się zapracowany, w ciągłym biegu, przemęczony, obciążony? Brakuje Ci energii i chęci do życia? Być może doświadczasz wypalenia zawodowego lub trudnych relacji? Szukasz inspiracji? Chcesz pomóc bliskim? Brakuje ci radości, poszukujesz sensu życia, zamartwiasz się? A może chcesz wreszcie dać sobie czas i zrobić coś tylko dla siebie???

Trening uważności MBCT (Mindfulness-Based Cognitive Therapy) daje nadzieję na pomoc w szerokim zakresie problemów zdrowia psychofizycznego. MBCT łączy elementy terapii poznawczej z praktyką medytacyjną i ma na celu umożliwienie uczestnikom odpowiedniej reakcji na stres, ból, problemy emocjonalne, jak również osiągnięcie dobrostanu i lepszego funkcjonowania. Metoda uczy jak osiągnąć spokój, odzyskać czas dla siebie i poczucie sensu. Pomaga w zdefiniowaniu prawdziwych potrzeb i budowaniu relacji z bliskimi. Poprawia jakość życia.

Czego uczymy się w czasie treningu Mindfulness:

 • konstruktywnego radzenia sobie z problemami
 • procesu aktywnego skupiania uwagi i koncentracji
 • świadomego doświadczania rzeczywistości i tego, co się wokół nas dzieje
 • doświadczania poczucia własnej skuteczności
 • umiejętności świadomego obniżania objawów psychosomatycznych stresu
 • budowania dobrych relacji

Trening oparty jest o techniki redukcji stresu opracowane przez prof. Jona Kabat-Zinna. Metoda ta stosowana jest od ponad czterdziestu lat w biznesie, w sporcie, w placówkach służby zdrowia, w szkolnictwie, a także przez osoby indywidualne na wszystkich kontynentach. Skuteczność tej metody potwierdzają liczne badania prowadzone przez amerykańskie i europejskie ośrodki badawcze.

OPIS PROGRAMU:

 • czas trwania – 8 tygodni
 • 8 spotkań po 2,5 godziny raz w tygodniu
 • 2 konsultacje indywidualne z trenerk (przed i po zakończeniu programu)
 • jedno całodniowe sobotnie spotkanie – Dzień Uważności – 6 godzin
 • samodzielne ćwiczenia w domu (na podstawie otrzymanych instrukcji, skryptów i nagrań w
  formie plików mp3) stanowiące nieodłączną część programu

PRZEWIDYWANY START:

Poniedziałek 9 maja 2022 godz. 18.00-20:30 (pod warunkiem zgłoszenia się min. 10 osób)

ADRES KURSU STACJONARNEGO:

Thinking Zone OBC, Olivia Gate B, Gdańsk

CENA:

Opłata promocyjna: 1100 zł płatna dwa tygodnie przed rozpoczęciem kursu

Opłata regularna: 1200 zł

Opłata obejmuje całość kursu łącznie z dniem uważności oraz materiałami w formie skryptu i zestawem instrukcji do praktyki w formie plików mp3 oraz dwie konsultacje indywidualne na początek i na zakończenie programu.

ZAPISY:

Przyjmujemy zgłoszenie mailowe:

Katarzyna.Sawicka@thinkingzone.pl  lub malgorzata.jasnoch@tealglobal.com

Z każdą osobą chcącą wziąć udział w programie skontaktujemy się indywidualnie.

CO MÓWIĄ NASI UCZESTNICY / NASZE UCZESTNICZKI?

„Ten kurs przekroczył moje najśmielsze oczekiwania! 8 tygodni z Wami dało mi więcej niż 2 lata psychoterapii!”

„Te spotkania w grupie co tydzień były moją oazą spokoju na wzburzonym oceanie. Wierzę, że z narzędziami, które od Was dostałam i codziennymi praktykami, których się nauczyłam, będę odnajdywała tę oazę w sobie, nawet jak wokół będzie burza z piorunami”.

„Na kursie to mocno dla mnie wybrzmiało, że fakty i opinie to nie to samo, że wszystko jest w moich rękach, a raczej w mojej głowie. No i że potrzeba codziennej praktyki, czułości i dbałości o siebie i chwili na oddech, gdy jest bardzo źle.”

„Mam więcej dystansu do siebie i swoich codziennych zajęć, jestem bardziej uważna na „tu i teraz”. Staram się reagować uważnie, z zastanowieniem, a nie impulsywnie czy nawykowo. Nastawiam ucho na siebie i swoje wnętrze, uczę się wsłuchiwania w siebie.”

„Przyszłam z zamiarem nabycia umiejętności podziału na to co ważne, co trzeba wykonać od ręki, a co może zaczekać. Efekty: umiejętność zatrzymania się, złapania oddechu i innej perspektywy. Mimo szybkości życia i ilości bodźców jakie nas otaczają to ja decyduję jak żyję, to ja podejmuję decyzję i mogę się zatrzymać na chwilę, jeśli tego potrzebuję. Nauczyłam się cierpliwości i poświęcania więcej czasu dla Siebie. Wyostrzyły się moje zmysły (zawsze lubiłam przebywać na łonie natury, ale teraz dostrzegam więcej detali). W wolnej chwili lub trudnym czasie oraz podczas lekcji (część końcowa) lub przerw odsłuchuję medytację. Zachęcam innych by spróbowali.”

Prowadząca kurs: Katarzyna Sawicka

Kontakt: Katarzyna.Sawicka@thinkingzone.pl  

Trenerka Mindfulness MBCT w trakcie certyfikacji przy Oxford Mindfulness Centre. Licencjonowana nauczycielka uważności metodą OPU Akademii Mindfulness dla Młodzieży. Współtwórczyni przestrzeni Be Mindful Uważna Edukacja. Kurs redukcji stresu MBSR Mindfulnes Based Stress Reduction ukończyła pod kierunkiem Ewy Kaian-Kochanowskiej. Własną praktykę opiera na wdzięczności i relacjach. Od dwudziestu lat związana z edukacją. Tworzy i koordynuje innowacyjne projekty wspierające rozwój zawodowy i osobisty nauczycieli w ramach międzynarodowego programu Erasmus+. Współpracuje z Thinking Zone oraz licznymi europejskimi instytucjami szkoleniowymi. Propagowanie treningu uważności traktuje jako ugruntowanie holistycznego spojrzenia na obszar edukacji i wychowania, dążenie do dobrostanu, poprawy jakości życia oraz budowania dobrych relacji osobistych i zawodowych.

 

Prowadząca kurs: Małgorzata Jasnoch

Kontakt: malgorzata.jasnoch@tealglobal.com

Trenerka Mindfulness MBCT w trakcie certyfikacji przy Oxford Mindfulness Centre. Trenerka biznesu, mentorka, certyfikowana coach metodą Action Learning, doradczyni biznesowa. Współtwórczyni i Członkini Zarządu spółki TEALGlobal, w ramach której tworzy i realizuje projekty rozwojowe dotyczące rozwijania umiejętności menedżerskich, komunikacji w zespole, zarządzania energią i przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu, wypracowywania strategii i rozwoju firmy przy udziale pracowników, dzielenia się wiedzą w organizacji, projektowania i wdrażania zmian. Przewodnicząca Rady Fundacji Rozwoju Mindfulness, która organizuje szkolenia nauczycielskie terapii poznawczej opartej na uważności MBCT oraz międzynarodową konferencję dotyczącą wpływu uważności na różne sfery życia w tym biznesową.