Poznaj nas w nowej odsłonie.

Prezentujemy Wam naszą nową, odświeżoną stronę i pomyślałyśmy, że warto też ponownie przedstawić nas – twórczynie TEALa i krótko opowiedzieć, dlaczego stworzyłyśmy TEAL.

Każda z nas do TEALa przywędrowała swoją indywidualną ścieżką, zbierając po drodze własne doświadczenia i rozwijając różnorodne talenty i kompetencje. Zbierając nasze potrzeby przy budowaniu nowej organizacji, okazało się, że robimy to ponieważ: 

  • naszym marzeniem jest widzieć wokół siebie, jak najwięcej ludzi i firm/organizacji, które podzielają naszą wiarę w siłę przywództwa włączającego.
  • jesteśmy głęboko przekonane, że długotrwały sukces ekonomiczny firmy idzie w parze z aspiracjami i poczuciem spełnienia u pracowników.
  • chcemy zmieniać procesy biznesowe na takie, które dzięki motywacji i zaangażowaniu pracowników są w stanie trwale poprawiać swoje efekty.
  • zależy nam na pracy z ludźmi, którzy chcą mieć wpływ. Na siebie, na ludzi, na świat.

Co nas łączy?

To, o czym napisałyśmy wcześniej, nas łączy. Łączy nas także to, że każda z nas wnosi do firmy coś innego, własną perspektywę, dzięki czemu naszych klientom i klientkom możemy zaoferować bogactwo naszych wieloletnich doświadczeń, umiejętności, narzędzi i metod pracy, które pozwolą zrealizować różne potrzeby  w ich organizacjach.

Joanna Grandzicka

Joanna Grandzicka

coach Action Learning, trenerka biznesu, facylitatorka

Lubię ludzi, stąd pewnie w każdej organizacji, w której byłam, którą tworzyłam i zarządzałam to ludzie byli dla mnie największą inspiracją i źródłem rozwoju i energii. Przez wiele lat zarządzając  Inkubatorem Starter, z jednej strony aktywnie uczestniczyłam w budowaniu i ewoluowaniu zespołu, z drugiej mogłam obserwować i towarzyszyć tworzeniu się nowych zespołów wśród startupów i początkujących firm. Dzięki temu byłam blisko liderów, ich wątpliwości i rozterek, sukcesów i osiągnięć w rozwoju firmy. Wierzę, że to ludzie tworzą organizacje a nie organizacje ludzi. Mam szczęście do mądrych osób w moim otoczeniu, dzięki którym ufam, że przy odpowiedniej dbałości i słuchaniu swoich pracowników, a przez to zbiorowego głosu organizacji można wiele osiągnąć. Action Learning jest dla mnie taką właśnie platformą do doświadczania, dzielenia się i uważności. Jest też procesem z właściwą dla siebie strukturą, która zamiast ograniczać, wyzwala. Daje wielkie możliwości na rozwój zarówno dla ludzi, jak i dla organizacji. To trochę jak paradoks szczęścia – im więcej się nim dzielimy, tym mamy go więcej.

Małgorzata Jasnoch

Małgorzata Jasnoch

coach Action Learning, twórczyni Startera, doradczyni biznesowa

Gdybym miała krótko przedstawić siebie, to bym powiedziała, że od zawsze fascynują mnie ludzie. Motorem moich działań jest współpraca z nimi i współtworzenie, najchętniej rzeczy nowych, niebanalnych, przecieranie szlaków i nieodkrytych głębin. Jestem typem motywatora i aktywatora energii. Od blisko 16 lat zarządzam ludźmi i zespołami, od kilku do kilkudziesięcioosobowych. Tworzę nowe marki od zera, nowe oddziały dużych międzynarodowych firm, nowe sieci kooperacyjne. Pomagam rozwijać się startującym biznesom, ale też towarzyszę w przekształcaniu, gdy na drodze wzrostu poprzednie formuły się wyczerpują i potrzebne jest świeże spojrzenie. Prowadząc  Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER miałam okazję przyglądać się setkom różnych biznesów, ich liderom, zespołom, w trakcie tworzenia i późniejszego rozwoju. Wiem jedno, że zarówno w młodych biznesach, jak i tych od wielu lat na rynku, niezbędna jest możliwość spojrzenia z zewnątrz, przy wspierającym oku kogoś przyjaznego i doświadczonego. Sam lider i jego zespół pracując intensywnie operacyjnie, wielu rzeczy nie jest w stanie zauważyć. Lubię być tym lustrem. Fascynujące jest dla mnie rozkwitanie uśmiechu na ustach osób, którym pewne rzeczy przez „przegadanie” z innymi się rozjaśniają, a formuła Action Learningu jest do tego wymarzona.

Ada Radziwon

Ada Radziwon

coach AL, Doradczyni HR, coach Businessowy ICC

Lubię pracować. Lubię ludzi, lubię z nimi działać i tworzyć, a potem sprawdzać wspólne decyzje i ustalenia w praktyce, uważnie dostosowując je do tego, co ważne i potrzebne tu i teraz. Lubię pracować z radością i w pełni przekonana o sensie, tego co robię. Życie udowadnia mi coraz częściej, że to możliwe: moi klienci, metoda Action Learning i wnioski z książki „Pracować inaczej” Frederica Laloux pokazują, że można dobrze pracować w biznesie (czyli osiągać cele, a nawet je przekraczać) uwzględniając wartości, potrzeby i unikalne zdolności każdego pracownika. Podam przykład z obszaru pracy z talentami w organizacjach: od odgórnego wypracowywania ścieżek dla osób z potencjałem i wpasowywania ich w szablony firmowe dużo skuteczniejsza dla obydwu stron okazuje się być wspólna praca nad możliwie najlepszym wykorzystaniem silnych stron i zasobów posiadanych przez pracowników. Warunek jest jeden: wzbudzić/odnaleźć odpowiedzialność i zaangażowanie pracownika. Globalne badania pokazują, że zaangażowani pracownicy stanowią niecałe 20% całej kadry w organizacjach, mamy więc jeszcze dużo do zrobienia, ale też coraz więcej wiemy o tym, jak to zrobić.

Agnieszka Kasprzyk-Mączyńska

Agnieszka Kasprzyk-Mączyńska

twórczyni szkoły coachów Action Learningu, coach biznesowy ICC, Managerka HR

Zawsze tęskniłam za poczuciem wspólnoty w życiu zawodowym. W życiu prywatnym ją szczęśliwie miałam. Tęskniłam za pracą w zespole, który się wspiera, choć jest szczery i odważny. Który, zamiast oceny i krytyki, szuka rozwiązań. Który działa i dla wyniku , i dla dobrej zmiany w świecie. Być może pomyślicie: idealistka. Ja zakasuję rękawy i ruszam do roboty. Zauważam, że nie chcemy już być zarządzani, odwrotnie, chcemy współzarządzać, mieć wpływ na firmę, na zespół, na siebie. Odkrywam metody pracy, które są spójne z tym, jak myślę. Ćwiczę je przez blisko 10 lat, wdrażam, sprawdzam, poprawiam, udoskonalam. Tworzę wspólnoty. Action Learning sprawia, że przechodzimy od marzenia do działania. Każda ważna decyzja jest wsparta pytaniami i doświadczeniem członków i członkiń zespołu AL. Początkowo myślimy, że projekty podejmujemy, aby realizować nasze i organizacyjne cele, i to się dzieje! Na końcu widzimy, że dostaliśmy dużo, dużo więcej. Dostaliśmy siebie, wzmocnionego i pełnego energii. A zarazem uważnego wobec innych. Nie szukamy już wspólnoty, my ją tworzymy. Przyłączysz się?