Fenomen mentoringu z jednej strony polega na jego nowatorskim podejściu – mentoring ukierunkowany jest na rozwój indywidualny, który poprzez wdrożenie konkretnych umiejętności i rozwiązań do organizacji przekłada się na jej skuteczniejsze funkcjonowanie.

Skuteczny mentoring przynosi zysk lub ogranicza straty, z drugiej strony jest kontynuacją długiej tradycji doskonalenia się w relacji jeden na jeden, która od starożytności jest uważana za najskuteczniejszą formę uczenia się.
Jest to  interaktywnym procesem, który pomaga uczestnikowi/uczestniczce szybciej się rozwijać i osiągać bardziej satysfakcjonujące wyniki. Jest skuteczną metodą wywoływania zmian w życiu prywatnym, zawodowym, w zachowaniu, w reagowaniu na rzeczywistość i jej postrzeganiu.
Rezultatem dla klienta/klientki jest większa świadomość swoich możliwości, potrzeb, celów, zwiększona aktywność, pewność decyzji oraz bardziej świadome wykorzystanie swoich wrodzonych predyspozycji i nabytej wiedzy.  Każdy klient/-ka indywidualnie określa swój cel (np. rozwojowy, produktowy, interpersonalny, finansowy) oraz mierniki jego osiągnięcia.

Mentoring łączy coaching, doradztwo biznesowe i operacyjne omawianie bieżących problemów zarządczych.

Rolą mentora/-ki w tym procesie jest inspirowanie Klienta/-tki do generowania nowych rozwiązań, pomoc w osiąganiu zamierzonych przez niego/nią zawodowych sukcesów, dzielenie się doświadczeniem, pomoc w pokonywaniu ograniczeń, które mogą przeszkadzać w byciu dobrym i skutecznym liderem/-ką.

Sesja mentoringowa zawiera:

 • Spotkanie indywidualne (60-90 min)
 • Materiały i narzędzia wykorzystywane podczas sesji

Założenia procesu:

 • Realizacja w czasie 4-6 miesięcy
 • Ilość spotkań: minimum 6 sesji po 60-90 min każda, w odstępach co 2 -4 tygodnie
 • W przypadku procesu zlecanego przez przełożonego, proces zawiera dodatkowe 2 sesje trójstronne z przełożonym: wstępne kontraktujące cele oraz podsumowujące proces

Zapraszam do grupy coachingu grupowego w formule Action Learning. Grupa dedykowana jest osobom zarządzającym firmami i/lub zespołami.

Grupę, którą właśnie otwieram dedykuję osobom, które chcą:

 • Nauczyć się rozwiązywać ważne dla organizacji wyzwania bez udziału przełożonego
 • Rozwijać umiejętności sprzyjające budowaniu turkusowych zespołów: empatycznego słuchania i zadawania pytań coachingowych
 • Dzielić się doświadczeniem i inspiracjami
 • Budować relacje i sprawną komunikację w zespole
 • Angażować ludzi w organizacjach i pozwalając na wypracowanie z nimi ponadprzeciętnych rezultatów
 • Poddać się refleksji i znaleźć rozwiązania

O Action Learning – metodzie, którą będziemy pracować, możecie poczytać tu: Action Learning – TEAL 

PRZEWIDYWANY START:

Październik 2023. Ostateczny termin zostanie dostosowany do Uczestniczek/-ów.

ADRES:

Centrum JUMP w Gdańsku, Al. Grunwaldzka 203/2 (3 min. od kolejki SKM i tramwaju, jest kilka miejsc parkingowych w podwórzu) lub online (w zależności od potrzeb Uczestniczek/-ów).

OPIS PROGRAMU:

 • grupa AL: optymalnie  5 osób
 • nad całością procesu czuwa 1 coach/moderator
 • formuła spotkań: cykl 6-ciu spotkań trwających około 4-5 godzin, w ich trakcie każda z osób ma do 40 minut przestrzeni na pracę nad własnym celem przy wsparciu grupy

PYTANIA I ZAPISY:

Osoby zainteresowane, zapraszam do kontaktu. Chętnie odpowiem na pytania o szczegóły organizacyjne i koszty.

Zadzwoń: 695 890 063
lub  napisz: malgorzata.jasnoch@tealglobal.com

Z każdą osobą chcącą wziąć udział w programie skontaktuję się indywidualnie.

CZEGO DOŚWIADCZAJĄ NASI UCZESTNICY / NASZE UCZESTNICZKI?

 

 • Uczestnicy doświadczają niespodziewanego zacieśniania się relacji pomiędzy sobą nawzajem, co przyczynia się do dodatkowych inicjatyw i poprawy współpracy w firmie.
 • Pomiędzy uczestnikami następuje wzrost zaufania i skłonności do wzajemnej pomocy w codziennej pracy.
 • Grupa wzmacnia się podczas poszukiwania rozwiązań, zaczyna inaczej postrzegać wyzwania: nie jako problemy, a szansę na rozwój.
 • Uczestnicy podkreślają, że nauczyli się słuchać siebie nawzajem, zadawać pytania w miejsce udzielania rad.
 • Motywacja wewnętrzna pracowników do przychodzenia na spotkania Action Learningu rośnie ze spotkania na spotkanie (co nie jest typowe przy ich dotychczasowych doświadczeniach z innych procesów szkoleniowych).
 • Uczestnicy zaczynają wierzyć w to, że każdy problem, czy wyzwanie może być rozwiązane poprzez zadawanie właściwych pytań.
 • Rozszerzają się horyzonty biznesowe pracowników powodując ich wyższą motywację do pracy.

Prowadząca kurs: Małgorzata Jasnoch

Kontakt: malgorzata.jasnoch@tealglobal.com

Trenerka biznesu, mentorka, certyfikowana coach metodą Action Learning, doradczyni biznesowa. Trenerka Mindfulness MBCT przy Oxford Mindfulness Centre [wtc]. Współtwórczyni i Członkini Zarządu spółki TEALGlobal, w ramach której tworzy i realizuje projekty rozwojowe dotyczące rozwijania umiejętności menedżerskich, komunikacji w zespole, zarządzania energią i przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu, wypracowywania strategii i rozwoju firmy przy udziale pracowników, dzielenia się wiedzą w organizacji, projektowania i wdrażania zmian. Przewodnicząca Rady Fundacji Rozwoju Mindfulness, która organizuje szkolenia nauczycielskie terapii poznawczej opartej na uważności MBCT oraz międzynarodową konferencję dotyczącą wpływu uważności na różne sfery życia w tym biznesową.

 

Zapraszamy na jesienną edycję 8-tygodniowego kursu Mindfulness metodą MBCT, podczas którego dasz sobie wreszcie chwilę dla siebie, bo zazwyczaj dajesz więcej uwagi innym, a jesień jest idealnym czasem na zatrzymanie się i odbudowanie energii wewnętrznej.
Nauczysz się technik obniżania napięcia, budowania odporności, a także radzenia sobie ze stresem, trudnymi emocjami i natłokiem myśli, stanami lękowymi i bezsennością. Zadbasz o swoją długoterminową równowagę psychiczną i emocjonalną, poznasz proste praktyki medytacyjne, które możesz stosować w domu i pracy, a także – jak większość uczestniczek/-ów twierdzi – w grupie praktykuje się lepiej, więc daj sobie tę szansę i dołącz do nas.

Czujesz się zapracowana/-y, w ciągłym biegu, przemęczona/-y, obciążona/-y? Brakuje Ci energii i chęci do życia? Być może doświadczasz wypalenia zawodowego lub trudnych relacji? Szukasz inspiracji? Chcesz pomóc bliskim? Brakuje ci radości, poszukujesz sensu życia, zamartwiasz się? A może chcesz wreszcie dać sobie czas i zrobić coś tylko dla siebie???

Trening uważności MBCT (Mindfulness-Based Cognitive Therapy) daje nadzieję na pomoc w szerokim zakresie problemów zdrowia psychofizycznego. MBCT łączy elementy terapii poznawczej z praktyką medytacyjną i ma na celu umożliwienie uczestnikom odpowiedniej reakcji na stres, ból, problemy emocjonalne, jak również osiągnięcie dobrostanu i lepszego funkcjonowania. Metoda uczy jak osiągnąć spokój, odzyskać czas dla siebie i poczucie sensu. Pomaga w zdefiniowaniu prawdziwych potrzeb i budowaniu relacji z bliskimi. Poprawia jakość życia.

Czego uczymy się w czasie treningu Mindfulness:

 • konstruktywnego radzenia sobie z problemami
 • procesu aktywnego skupiania uwagi i koncentracji
 • świadomego doświadczania rzeczywistości i tego, co się wokół nas dzieje
 • doświadczania poczucia własnej skuteczności
 • umiejętności świadomego obniżania objawów psychosomatycznych stresu
 • budowania dobrych relacji

Trening oparty jest o techniki redukcji stresu opracowane przez prof. Jona Kabat-Zinna. Metoda ta stosowana jest od ponad czterdziestu lat w biznesie, w sporcie, w placówkach służby zdrowia, w szkolnictwie, a także przez osoby indywidualne na wszystkich kontynentach. Skuteczność tej metody potwierdzają liczne badania prowadzone przez amerykańskie i europejskie ośrodki badawcze.

Dla kogo: 

 • dla początkujących i tych, którzy chcą pogłębić praktykę
 • zestresowanych, zabieganych, przebodźcowanych, którzy potrzebują wytchnienia po zimie
 • wszystkich, którzy potrzebują bliższego kontaktu ze sobą, usłyszenia i poczucia siebie, zadbania wreszcie o swoje potrzeby
 • liderów/-ek, menedżerów/-ek, nauczycieli/-lek i wszystkich, którzy chcą krzewić wokół siebie umiejętność skupienia na celu i na wykonywanych zadaniach oraz sposoby na regenerację, która jest niezbędna między okresami wytężonego wysiłku.

OPIS PROGRAMU:

 • czas trwania – 8 tygodni
 • 8 spotkań po 2,5 godziny raz w tygodniu
 • 2 konsultacje indywidualne z trenerką (przed i po zakończeniu programu)
 • jedno całodniowe sobotnie spotkanie – Dzień Uważności – 5 godzin
 • samodzielne ćwiczenia w domu (na podstawie otrzymanych instrukcji, skryptów i nagrań w
  formie plików mp3) stanowiące nieodłączną część programu
 • maksymalna liczba uczestników: 10 osób

GRUPY DO WYBORU:

 • popołudniowe poniedziałki 17:30-20:00
 • poranne wtorki 9:00 – 11.30

Dopuszczamy uczestnictwo on-line po uprzednim uzgodnieniu z prowadzącą.

PRZEWIDYWANY START:

9 października (grupa poniedziałkowa) i 10 października (grupa wtorkowa) (uwarunkowany jest zebraniem ok 10 osób do grupy, wybierz jedną z grup w kwestionariuszu informacyjnym).

ADRES KURSU STACJONARNEGO:

Centrum JUMP w Gdańsku, Al. Grunwaldzka 203/2 (3 min. od kolejki SKM i tramwaju, jest kilka miejsc parkingowych w podwórzu)

CENA PROMOCYJNA (przy zapisach do 25 września): 1250 zł

CENA REGULARNA: 1400 zł

Opłata obejmuje całość kursu łącznie z dniem uważności oraz materiałami w formie skryptu i zestawem instrukcji do praktyki w formie plików mp3 oraz dwie konsultacje indywidualne na początek i na zakończenie programu.

Jeżeli potrzebujesz tego kursu i nie możesz zapłacić proponowanej ceny, to i tak skontaktuj się ze mną. Poszukamy dobrego rozwiązania 🙂

ZAPISY:

Wypełnij kwestionariusz informacyjny (dostępny poniżej). Z każdą osobą chcącą wziąć udział w programie skontaktujemy się indywidualnie.

PYTANIA:

Jeśli masz pytania, chcesz dopytać o szczegóły Kursu – umów się na niezobowiązujące spotkanie z prowadzącą. Napisz maila na adres: malgorzata.jasnoch@tealglobal.com
lub zadzwoń: 695890063