Zapraszamy na 8-tygodniowy kurs Mindfulness metodą MBCT, podczas którego nauczysz się technik obniżania napięcia, budowania odporności, a także radzenia sobie ze stresem, trudnymi emocjami i natłokiem myśli, stanami lękowymi i bezsennością.

Czy jesteś zapracowany, w ciągłym biegu, przemęczony, obciążony? Brakuje ci energii i chęci do życia? Być może doświadczasz wypalenia zawodowego lub trudnych relacji? Szukasz inspiracji? Chcesz pomóc bliskim? Brakuje ci radości, poszukujesz sensu życia, zamartwiasz się? 

Trening uważności MBCT (Mindfulness-Based Cognitive Therapy) daje nadzieję na pomoc w szerokim zakresie problemów zdrowia psychofizycznego. MBCT łączy elementy terapii poznawczej z praktyką medytacyjną i ma na celu umożliwienie uczestnikom odpowiedniej reakcji na stres, ból, problemy emocjonalne, jak również osiągnięcie dobrostanu i lepszego funkcjonowania. Metoda uczy jak osiągnąć spokój, odzyskać czas dla siebie i poczucie sensu. Pomaga w zdefiniowaniu prawdziwych potrzeb i budowaniu relacji z bliskimi. Poprawia jakość życia.

Czego uczymy się w czasie treningu Mindfulness:

 • konstruktywnego radzenia sobie z problemami
 • procesu aktywnego skupiania uwagi i koncentracji
 • aktywnego doświadczania rzeczywistości
 • doświadczania poczucia własnej skuteczności
 • umiejętności świadomego relaksowania się i obniżania objawów psychosomatycznych spowodowanych stresem
 • budowania dobrych relacji

Trening oparty jest o techniki redukcji stresu opracowane przez prof. Jona Kabat-Zinna. Metoda ta stosowana jest od ponad czterdziestu lat w biznesie, w sporcie, w placówkach służby zdrowia, w szkolnictwie, a także przez osoby indywidualne na wszystkich kontynentach. Skuteczność tej metody potwierdzają liczne badania prowadzone przez amerykańskie i europejskie ośrodki badawcze.

DLA KOGO?
• zarówno dla osób, które nigdy nie miały okazji praktykować mindfulness, jak i tych nieco bardziej wtajemniczonych
• dla tych, którzy czują, że stres zaczyna panować nad ich życiem i chcą nauczyć się panować nad nim
• dla przeciążonych natłokiem myśli, mających trudności w skoncentrowaniu się na jednym zadaniu
• dla szukających sposobu na spokój i opanowanie, którzy chcą doświadczyć technik uważnosci, dających większą skuteczność działania i satysfakcję z życia
• dla wszystkich na granicy wypalenia energetycznego i obniżonego nastroju
• dla tych, którzy mierzą się z poczuciem lęku i niepewności.

OPIS PROGRAMU:

 • czas trwania – 8 tygodni
 • 8 spotkań po 2,5 godziny raz w tygodniu,
 • 2 konsultacje indywidualne z nauczycielem (przed i po zakończeniu programu)
 • jedno całodniowe sobotnie spotkanie – Dzień Uważności – 7 godzin
 • samodzielne ćwiczenia w domu (na podstawie otrzymanych instrukcji, skryptów i nagrań w formie plików mp3) stanowiące nieodłączną część programu

TERMINY SPOTKAŃ:

Poniedziałki godz. 18.00 – 20:30
Przewidywany start: 31 stycznia 2022 godz. 18-20:30
Adres kursu stacjonarnego: Thinking Zone OBC, Olivia Gate B
Czas trwania: 8 tygodni
Dodatkowo w jedną sobotę dzień uważności w ciszy
(7 godzin)

CENA:

Opłata promocyjna: 890 zł płatna dwa tygodnie przed rozpoczęciem kursu

Opłata regularna: 990 zł

Opłata obejmuje całość kursu łącznie z dniem uważności oraz materiałami w formie skryptu i zestawem instrukcji do praktyki w formie plików mp3 oraz dwie konsultacje indywidualne na początek i na zakończenie programu.

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego:
https://bit.ly/3EjHHwW

Z każdą osobą chcącą wziąć udział w programie skontaktujemy się indywidualnie w celu poznania  potrzeb i oczekiwań oraz wyjaśnienia kryteriów kwalifikacji na trening. Czas rozmów ok. 15-30 min.

Prowadząca kurs: Katarzyna Sawicka

Kontakt: Katarzyna.Sawicka@thinkingzone.pl  

Trenerka Mindfulness MBCT w trakcie certyfikacji przy Oxford Mindfulness Centre. Licencjonowana nauczycielka uważności metodą OPU Akademii Mindfulness dla Młodzieży. Współtwórczyni przestrzeni Be Mindful Uważna Edukacja. Kurs redukcji stresu MBSR Mindfulnes Based Stress Reduction ukończyła pod kierunkiem Ewy Kaian-Kochanowskiej. Własną praktykę opiera na wdzięczności i relacjach. Od dwudziestu lat związana z edukacją. Tworzy i koordynuje innowacyjne projekty wspierające rozwój zawodowy i osobisty nauczycieli w ramach międzynarodowego programu Erasmus+. Współpracuje z Thinking Zone oraz licznymi europejskimi instytucjami szkoleniowymi. Propagowanie treningu uważności traktuje jako ugruntowanie holistycznego spojrzenia na obszar edukacji i wychowania, dążenie do dobrostanu, poprawy jakości życia oraz budowania dobrych relacji osobistych i zawodowych.

 

Prowadząca kurs: Małgorzata Jasnoch

Kontakt: malgorzata.jasnoch@tealglobal.com

Trenerka Mindfulness MBCT w trakcie certyfikacji przy Oxford Mindfulness Centre. Trenerka biznesu, mentorka, certyfikowana coach metodą Action Learning, doradczyni biznesowa. Współtwórczyni i Członkini Zarządu spółki TEALGlobal, w ramach której tworzy i realizuje projekty rozwojowe dotyczące rozwijania umiejętności menedżerskich, komunikacji w zespole, zarządzania energią i przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu, wypracowywania strategii i rozwoju firmy przy udziale pracowników, dzielenia się wiedzą w organizacji, projektowania i wdrażania zmian. Przewodnicząca Rady Fundacji Rozwoju Mindfulness, która organizuje szkolenia nauczycielskie terapii poznawczej opartej na uważności MBCT oraz międzynarodową konferencję dotyczącą wpływu uważności na różne sfery życia w tym biznesową.