Mindfulness to umiejętność bycia tu i teraz – w pełni obecnym, uważnym i zaangażowanym.

Uważność nie jest przejściową modą! To poparty licznymi badaniami naukowymi sposób na dbanie o zdrowie psychiczne i fizyczne. Praktykując Mindfulness poprawiacie jakość Waszego życia, między innymi, poprzez zwiększenie odporności organizmu, poprawę jakość snu, obniżenie ciśnienia. Kiedy praktykujecie wzrasta Wasza zdolność do skupienia, poprawiają się pamięć i kreatywność. A to nie wszystkie zalety praktykowania uważności!

Jeśli więc łapiecie się na tym, że działacie “na autopilocie” i za każdym razem, kiedy chcecie odpocząć odczuwacie gonitwę myśli. Jeśli na co dzień działacie nie przywiązując zbytniej uwagi do tego co robicie – to znak, że potrzebujecie Mindfulness!

Nie macie pewności? Możecie to sprawdzić!

Jeśli chcecie upewnić się, czy idea mindfulness towarzyszy Wam w codziennym życiu, użyjcie do tego skali stworzonej przez naukowców z University of Penn (kliknij w button poniżej) ↓

A jeśli zainteresował Was temat mindfulness, pozostańcie w kontakcie z TEAL Action Learning Global! Śledźcie nasze social media, na których co jakiś czas Małgorzata Jasnoch zaprasza Was na bezpłatne warsztaty online z elementami Mindfulness. Tymczasem zaś odpoczywajcie i łapcie oddech – długi weekend przed Wami ?